Zobacz także:

Jak zrobić zdjęcia do sklepu internetowego lub na allegro?

Obraz
Jak zrobić zdjęcia produktów na allegro i/lub sklepu internetowego?
Profesjonalne fotografie są istotnym elementem w sprzedaży i marketingu. Zdjęcia produktów nie tylko sprzedają, ale przy okazji dbają o wizerunek Twojego starannego podejścia do biznesu. To dzięki nim możemy być postrzegani jako rzetelni sprzedawcy. Co zrobić, by w domowym zaciszu stworzyć zdjęcia produktów gotowych do sprzedaży?
Zachowania konsumentów według wszelkich badań przedstawiają się następująco: zdjęcia przykuwają większą uwagę i przyciągają wzrok. Działają na wyobraźnię i często mają o wiele większą siłę niż opisy produktów, które przeważnie są źle napisane.  Tworząc fotografie do sklepu internetowego należy pamiętać przede wszystkim o atrakcyjnym przekazie wizualnym swojego produktu - jak to zrobić? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu.


Zaczynamy!
Zdjęcie produktowe gwarantuje nie tylko większą sprzedaż w sklepie internetowym, ale również zaufanie i szacunek wobec odwiedzających nas Klientów. Sukces gwa…

Inspiracje

Kreatywna fotografia - czyli skąd czerpać inspiracje.


Tutaj znajdziesz zbiór fotografii oraz artykułów, które miały i/lub mają duży wpływ na moje zdjęcia oraz projekty. Być może również zainspirują Ciebie. :-) Poszukaj swojej inspiracji!


David duChemin

Światowej klasy fotograf, autor świetnych książek, warsztatów i szkoleń. Posiada głębokie poczucie piękna i kreacji fotograficznej. Ciągle goni przygodę. W blogu znajdziesz jego przemyślenia, poradniki i fotografie.

http://davidduchemin.com/

ADORAMA TV

Kanał na YouTube bogata baza wiedzy fotograficznej.  Godziny tutoriali, inspiracji, poradników przydatnych dla każdego fotografa.

adorama TV

500px

Portal fotograficzny z mnóstwem wyśmienitych fotografii z całego świata. Wszystko w bardzo przejrzystej szacie graficznej, przyjaznej zdjęciom. Z łatwością możemy sortować zdjęcia, według kategorii, ocen i innych kryteriów.

500px.com

ODLĄDAJ prace innych

Myślisz, że istnieje jakiś dobry reżyser, który nie oglądał filmów? Albo piosenkarka, która nie odróżnia popu od country? A fotograf, który nie przejrzał setki zdjęć? Spróbuj przez tydzień, dzień w dzień, znaleźć 5 minut (w sam raz do śniadanka!) na przeglądaniu fotografii innych twórców. Oto moja lista ludzi, na szybkie zachłyśnięcie się pięknymi zdjęciami. 

Klasyka nad klasyki (najszybciej “ogarnąć” temat polecam przez grafikę google lub na Pinterest):

Helmut Newton
Richard Avedon
Robert Capa
Henri Cartier-Bresson
Terry Richardson
Lara Jade
David Lachapelle
Annie Leibovitz

Peter Lindbergh
grupa DR5000
White Smoke Studio
Tomasz Albin

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Fotografowanie imprez czyli fotografia eventowa - wskazówki cz.1

Jaką głowicę fotograficzną wybrać?

Fotografia produktowa packshot czyli jak zrobić zdjęcie produktu