Zobacz także:

Inspiracje

Kreatywna fotografia - czyli skąd czerpać inspiracje.


Tutaj znajdziesz zbiór fotografii oraz artykułów, które miały i/lub mają duży wpływ na moje zdjęcia oraz projekty. Być może również zainspirują Ciebie. :-) Poszukaj swojej inspiracji!


David duChemin

Światowej klasy fotograf, autor świetnych książek, warsztatów i szkoleń. Posiada głębokie poczucie piękna i kreacji fotograficznej. Ciągle goni przygodę. W blogu znajdziesz jego przemyślenia, poradniki i fotografie.

http://davidduchemin.com/

ADORAMA TV

Kanał na YouTube bogata baza wiedzy fotograficznej.  Godziny tutoriali, inspiracji, poradników przydatnych dla każdego fotografa.

adorama TV

500px

Portal fotograficzny z mnóstwem wyśmienitych fotografii z całego świata. Wszystko w bardzo przejrzystej szacie graficznej, przyjaznej zdjęciom. Z łatwością możemy sortować zdjęcia, według kategorii, ocen i innych kryteriów.

500px.com

ODLĄDAJ prace innych

Myślisz, że istnieje jakiś dobry reżyser, który nie oglądał filmów? Albo piosenkarka, która nie odróżnia popu od country? A fotograf, który nie przejrzał setki zdjęć? Spróbuj przez tydzień, dzień w dzień, znaleźć 5 minut (w sam raz do śniadanka!) na przeglądaniu fotografii innych twórców. Oto moja lista ludzi, na szybkie zachłyśnięcie się pięknymi zdjęciami. 

Klasyka nad klasyki (najszybciej “ogarnąć” temat polecam przez grafikę google lub na Pinterest):

Helmut Newton
Richard Avedon
Robert Capa
Henri Cartier-Bresson
Terry Richardson
Lara Jade
David Lachapelle
Annie Leibovitz

Peter Lindbergh
grupa DR5000
White Smoke Studio
Tomasz Albin

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jaką głowicę fotograficzną wybrać?

Jak korzystać z techniki focus stacking

Fotografowanie imprez czyli fotografia eventowa - cz. 3 dobór sprzętu